Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Dekoloryzacja włosów - Co to jest i czy niszczy włosy? 0
Dekoloryzacja włosów - Co to jest i czy niszczy włosy?

Dekoloryzacja włosów - Co to jest i czy niszczy włosy?

Na czym polega dekoloryzacja włosów?

Dekoloryzacja włosów to proces chemiczny, którego głównym celem jest usunięcie sztucznego pigmentu z włosów, wprowadzonego podczas poprzednich zabiegów koloryzacji. Jest to odwrócenie efektów farbowania umożliwiające powrót do naturalnego koloru włosów lub przygotowanie pasm do nowej koloryzacji. Proces ten polega na aplikacji specjalnego preparatu do koloryzacji włosów zwanego dekoloryzatorem lub rozjaśniaczem, który wchodzi w reakcję z barwnikami włosów, rozkładając je i wydobywając na powierzchnię włosa.

Dekoloryzacja różni się od zwykłego rozjaśniania gdyż koncentruje się na usunięciu istniejącego koloru a nie jedynie na rozjaśnianiu naturalnych włosów. Jest to zabieg wymagający precyzyjnego i kontrolowanego podejścia, ponieważ nadmierna lub niewłaściwa aplikacja produktów może prowadzić do uszkodzenia struktury włosa. Dlatego też, choć dekoloryzacja jest możliwa do wykonania w warunkach domowych, zaleca się aby przeprowadzała ją wykwalifikowana osoba w salonie fryzjerskim. Właściwie przeprowadzona dekoloryzacja otwiera drzwi do nowych możliwości w zakresie stylizacji i koloryzacji włosów, pozwalając na osiągnięcie pożądanych efektów bez narażania włosów na nadmierne uszkodzenia.

Metody dekoloryzacji włosów

Dekoloryzacja włosów może być przeprowadzona za pomocą różnych metod, zależnych od stanu włosów i oczekiwanego efektu. Dwie główne metody to użycie rozjaśniacza i dekoloryzatora.

  1. Rozjaśniacz: Jest to najczęściej stosowana metoda dekoloryzacji, polegająca na użyciu silnego środka chemicznego, który otwiera łuski włosa i wypłukuje z niego sztuczny pigment. Rozjaśniacz jest skuteczny w szybkim usunięciu ciemnych kolorów ale może być bardziej szkodliwy dla włosów ze względu na swoją agresywność. Wymaga starannej i kontrolowanej aplikacjiby uniknąć nadmiernego uszkodzenia włosów.

  2. Dekoloryzator: Jest to łagodniejsza alternatywa dla rozjaśniacza, która zwykle zawiera mniej agresywne substancje chemiczne. Dekoloryzator działa poprzez stopniowe rozkładanie molekuł pigmentu co pozwala na dokładniejszą kontrolę procesu i jest mniej szkodliwe dla włosów. Metoda ta jest idealna dla osób z wrażliwymi lub już uszkodzonymi włosami, chociaż może wymagać więcej czasu.

Dekoloryzacja włosów krok po kroku

Dekoloryzacja włosów krok po kroku

  • Ocena Stanu Włosów: Pierwszym i kluczowym krokiem w dekoloryzacji jest dokładna ocena stanu Twoich włosów. Zwróć uwagę na ich kondycję, elastyczność i blask. To pomoże w przewidzeniu, jak włosy zareagują na zabieg i czy są w stanie wytrzymać jego intensywność.

  • Wybór Produktów: Dokonaj wyboru odpowiednich produktów. Potrzebny Ci będzie profesjonalny dekoloryzator do włosów lub efektywny rozjaśniacz oraz aktywator o odpowiednim stężeniu. Wybór tych składników powinien być zależny od efektu, który chcesz osiągnąć. Pamiętaj aby dobrać stężenie aktywatora zgodnie z pożądanym stopniem rozjaśnienia włosów.

  • Przygotowanie Mieszanki: Połącz wybrane składniki, czyli rozjaśniacz i aktywator. Mieszaj je zgodnie z zaleceniami producenta aby uzyskać jednolitą konsystencję.

  • Aplikacja Mieszanki: Aplikuj mieszankę na włosy z precyzją, zaczynając od nasady aż po końce. Upewnij się, że ilość produktu jest dostosowana do długości i gęstości Twoich włosów. Ważne jest równomierne pokrycie wszystkich pasm aby efekt był jednolity.

  • Monitorowanie Procesu: Po nałożeniu produktu na włosy, ważne jest aby uważnie monitorować proces dekoloryzacji. Czas utrzymania mieszanki na włosach powinien być dostosowany do instrukcji producenta i oczekiwanego efektu. Regularnie sprawdzaj reakcję włosów na produkt.

  • Spłukiwanie i Pielęgnacja: Po osiągnięciu pożądanego efektu dokładnie spłucz włosy ciepłą wodą. Następnie zastosuj odżywkę lub maskę regenerującą aby zminimalizować potencjalne uszkodzenia i nawilżyć włosy po intensywnym zabiegu chemicznym.

Czy dekoloryzacja niszczy włosy?

Dekoloryzacja włosów to zabieg inwazyjny i może mieć znaczący wpływ na kondycję włosów. Choć prawidłowo przeprowadzony nie prowadzi do ich zniszczenia, to z pewnością osłabia pasma co może wpłynąć na ich wygląd i strukturę. Szczególnie narażone na negatywne skutki dekoloryzacji są włosy suche, matowe i już wcześniej osłabione przez częste farbowanie. Ważne jest aby przed podjęciem decyzji o zmianie koloru włosów z ciemniejszego na jasny, zadbać o ich kondycję. Włosy zdrowe i dobrze pielęgnowane zdecydowanie lepiej radzą sobie z procesem rozjaśniania. Pamiętaj, że intensywność i częstotliwość dekoloryzacji mogą zwiększać ryzyko osłabienia włosów.

Ściąganie koloru z włosów w salonie fryzjerskim

W salonie fryzjerskim, dzięki wiedzy i umiejętnościom profesjonalistów, dekoloryzacja odbywa się w kontrolowanych warunkach co znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia włosów. Fryzjerzy mają dostęp do wysokiej jakości produktów i narzędzi, które pozwalają na precyzyjne i efektywne usunięcie niechcianego koloru. Dodatkowo, profesjonalista może ocenić stan i typ włosów klienta co pozwala na indywidualne dostosowanie procesu dekoloryzacji, zapewniając najlepsze efekty przy minimalnym ryzyku uszkodzenia.

Jak będą wyglądać włosy po dekoloryzacji?

Po usunięciu ciemnego pigmentu, włosy często przyjmują ciepły, rudawy odcień ponieważ proces ten odsłania naturalne czerwone i pomarańczowe pigmenty w strukturze włosa. Aby osiągnąć pożądany odcień, koniecznie zastosuj toner do włosów lub farbę do włosów. Tonowanie ma na celu zneutralizowanie niechcianych ciepłych tonów i uzyskanie bardziej naturalnego koloru, zaś farbowanie pozwala na całkowitą zmianę odcienia. Ważne jest aby oba zabiegi były przeprowadzone z zachowaniem odpowiedniej ostrożności i uwzględnieniem aktualnego stanu włosów, by uniknąć dodatkowego uszkodzenia. Po dekoloryzacji włosy mogą być bardziej porowate i podatne na uszkodzenia, dlatego zaleca się intensywną pielęgnację regeneracyjną.

 Czytaj także: Tonowanie włosów w domu

Pielęgnacja włosów po dekoloryzacji

Pielęgnacja włosów po dekoloryzacji

Po procesie dekoloryzacji włosów, kluczowym elementem jest odpowiednia pielęgnacja, która pomoże przywrócić zdrowie i blask osłabionym pasmom. Włosy po tak intensywnym zabiegu często są uszkodzone i wymagają szczególnego traktowania.

Pierwszym krokiem powinno być stosowanie kosmetyków do włosów farbowanych. Te specjalistyczne produkty są formułowane tak aby dostarczać niezbędnych składników odżywczych i nawilżających, które są kluczowe dla odbudowy uszkodzonej struktury włosa. Szampony, odżywki i maski dla włosów farbowanych często zawierają składniki takie jak proteiny, keratynę, naturalne oleje oraz antyoksydanty, które pomagają w regeneracji włosów i ochronie nowego koloru.

Pamiętaj, że pielęgnacja włosów po dekoloryzacji jest procesem długotrwałym i wymaga cierpliwości oraz konsekwencji. Dobór odpowiednich produktów i regularna pielęgnacja to klucz do zdrowych i lśniących włosów po zabiegu dekoloryzacji.

W dzisiejszym artykule dowiedzieliście się, że dekoloryzacja to skomplikowany proces chemiczny, który służy do usuwania sztucznego pigmentu z włosów po koloryzacji. Artykuł wyjaśnia, że jest to zabieg inwazyjny, który może osłabić włosy ale niekoniecznie je niszczy, zwłaszcza gdy jest przeprowadzony przez specjalistę. Omówione zostały również różne metody dekoloryzacji i podkreślono znaczenie odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Masz pytanie? Zadzwoń! 32 641 10 76
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl